Душко Тошиќ во тешка здpaвcтвeна состојба и по дpaмата, драма со Карлеуша

t

Српскиот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ е со влошена здравствена состојба, пренесуваат српските медиуми. Нему му бил дијагностициран ковид-19, по што развил и тешко воспаление на градите. Засега не е познато дали е хоспитализиран.

На Божик неговата сопруга го пријави за семејно насилство откако, како што тврди таа, ја нападнал за време на фамилијарниот ручек. На Тошик му е изречена забрана за приближување на Јелена од 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова драма со авион на „Боинг“:…

Авионот „Боинг 737-800“, кој летал за Хјустон,…

(Видео) Kaрлеуша се запозна со Георгина на…

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа…

(Видео) Драма во Њујорк: Се запали огромен…

Голем кран на висококатница се запали и…

Добро утро со Инфомакс: Никогаш да не…

Војдан Поп Георгиев е првиот македонски драмски…

Добро утро со Инфомакс: Не може баш…

 Горан Стефановски е истакнат македонскиот драмски писател.…