Дpaма во тетовската бoлницa: Вработен нaпaднaл колешка

t

Вчера година во 10.15 часот во СВР Тетово 44-годишната А.А. од тетовска Брвеница вработена во Клиничка болница Тетово пријавила дека околу 09.00 часот, по претходна расправија, била физички нападната од Б.К. од Тетово, исто така, вработен во болницата.

Од СВР Тетово велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Четири лица починаа во пожар во…

Четири загинаа во пожар во болница во…

Легендата на музиката Мишо Ковач завршил во…

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82г.) синоќа со…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Бајден бара Израел да ја заштити главната…

Американскиот претседател Џо Бајден го повика Израел…

Британското разузнавање: Проектилот кој ја погоди болницата…

Британската влада соопшти дека заклучила дека разорната…