Објавено на:

Еурофарм Пелистер го победи Алкалоид со ДЕСЕТ разлика

t

Eкипата на Еурофарм Пелистер славеше убедлива победа во денешното дерби на гости кај Алкалоид со 35:25 и со овој триумф битолскиот состав направи крупен чекор кон одбрана на шампионската титула.

Најефикасен на натпреварот беше Цехте со 12 голови, а Кузмановски и Пешевски постигнаа по четири. Во редовите на Алкалоид Серафимов и Дамјан Митев имаа по шест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските ракометари се преселија во Берлин пред…

Македонските ракометари вчера загубија од Франција со…

Пораз на стартот на ЕП: Македонија изгуби…

Ракометната репрезентација на Македонија во натпреварот кој го одбележа…

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…

Македонските ракометари одиграа нерешено со Грција

Македонската машка ракометна репрезентација ремизираше вечерва против…

Македонскиот “октопод” го предводи идеалниот тим на…

Македонскиот репрезентативец и член на Порто, Никола…