Објавено на:

Животот се враќа во нормала: Едно училиште започна со работа во Мариопол

t

Во Мариопол започна со работа првото училиште од почетокот на специјалната воена операција на руската армија.

„Досега е отворено само едно училиште, така што сите деца кои можеа да стигнат до училиште сега се тука. Останаа многу што ги нема. Денеска дојдоа околу 400 студенти. Има мир меѓу децата, кои немаат тетратка или додатоци – сè подготвивме. Часовите ќе се одржуваат во целост“, изјави в.д. директорката Наталија Топорикова за новинарката на Спутник.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Костадинов: Разрешен директорот на училиштетво во кое…

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, го разреши директорот…

(Фото) Директорка на познато скопско училиште вршела…

Во средното скопско училиште „Васил Антевски-Дрен“ се…

Украински маринец од “Азовстал”: Наскоро ќе паднеме

Украински маринец од опколената челичарница Азовстал во…

Животот се враќа во нормала: Едно училиште…

Во Мариопол започна со работа првото училиште…