Објавено на:

Започнува сослушувањето на Ѓоковиќ, cyдењето пред Федералниот суд ќе следи по полноќ

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, во 22 часот по средноевропско време ќе биде сослушан од имиграционите служби, а потоа околу полноќ случајот ќе биде префрлен во Федералниот суд, кога ќе следи ново судење.
Откако ќе ја даде изјавата, Ѓоковиќ следните неколку часа ќе ги помине со своите адвокати, а потоа повторно ќе биде приведен, но не во имигрантскиот хотел Парк, туку на непознато место.
Тоа беше желба на Ѓоковиќ и неговите адвокати за да се спречи дополнителен медиумски циркус. Конечната одлука треба да се знае во недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

90% од светската популација има стекнато имунитет…

Според директорот на вонредни ситуации во СЗО,…

20 лица починале поради грешка во лабораторија…

Англиската владина агенција одговорна за справување со…

Карантин во цела Кина! Огромен број на…

Поради зголемувањето на бројот на заболени од…

Хакери ја тероризираат Австралија: Дајте 10 милиони…

Хакери бараат речиси 10 милиони долари за…

Го прогласуваме за умрено: Пад од 90%…

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 нагло…