Објавено на:

Засилени мерки за безбедност во трговските центри и другите фреквентни места во Србија

t

Министерството за внатрешни работи им порача на граѓаните на Србија да се грижат за својата безбедност и дека се преземени засилени безбедносни мерки во трговските центри и другите фреквентни места во Србија.


„Загрижени сме за вашата безбедност. Министерството за внатрешни работи презема засилени безбедносни мерки во сите трговски центри и други фреквентни места низ Србија“, соопшти МВР на социјалните мрежи.
Како што претходно беше најавено, Министерството за внатрешни работи презема мерки за зголемување на безбедноста со цел да се обезбеди заштита и безбедност на граѓаните и да им се даде чувство на сигурност.


Министерот за внатрешни работи Братислав Гашиќ синоќа во Белград ги посети припадниците на полицијата стационирани пред ТЦ Галерија.
Гашиќ претходно ги посети припадниците на полицијата кои на стадионот „Рајко Митиќ“ го обезбедуваа пријателскиот натпревар во Белград меѓу „Црвена звезда“ и руски „Зенит“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српскиот патријарх се помоли Господ да му…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово во…

Мисијата на Србија во ОН апелира до…

Вршителот на должноста во Постојаната мисија на…

Вучиќ: Србија е нападната на многу расипан…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска по…

(Анкета) Србија е најголем сојузник на Македонија,…

За најголем сојузник на Македонија нашите граѓани…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…