Затаркоски: Премиерот сигурно е опериран од срам

t

Иљче Затаркоски ги коментира документите кои беа објавени во јавноста со кои се ослободува од служење воен рок сегашниот премиер Димитар Ковачевски, поради трајна неспособност.

Ковачевски го демантираше ова и објасни дека не го служел воениот рок поради операција

„Премиерот Таче се правда дека хируршка интервенција е причината поради која не служел воен рок.“Сигурно го оперирале од срам“, пишува на фејсбук Иљче Затаркоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Техничката влада е дефинирана со закон,…

 Техничката влада е дефинирана согласно закон и…

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски…

Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на…

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за…

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…