За коњопои и љокање ве има, за кај Никола Карев и 27 април НЕ: Јандриоски ја попари “опозицијата”

t

Никој од опозицијата денеска не отиде ниту на гробот на Никола Карев, ниту некако го одбележа 27 април, пишува на Фејсбук Кристиан Јандриоски.

-Никој од опозицијата на гробот на Карев денес, така? Некое оддавање почит нешто? Тапа а? Нема врска што е 118 години од загинувањето на првиот претседател на Крушевската република. Нема везе, неважен тоталка за да се спомене, така?

Никој од опозицијата не оддаде почит со некоја собиранка, со некоја церемонија да се обележи 27ми Април? Не, така?

Битно ни испуцавте ку*ац со тоа вашите сликички со заевата реторика “Ено опшесво за сите”. Сте се ребрендирале, па потековте на ваков ден со вашите млатења празна слама, така? Знаеме дека сте испрдоци на Кале, ама пак не мора толку исти курац као Заев да сте бе. ИСТИ КУРАЦ!!

Сте поминале 40 илјади семејства бе…УАААУУУУУ.

Немавте подруг начин де кажете дека паериодов сте се занимавале сами со себе? Пошо овде кај што сте влегле све се од оние кои ви климаат со глаа коа ќе ве видат на врата. Ве гледаат као 300 евра плата.

Јака муда што сте напраиле бе….19 тима, 200 пешадинци….бабааааа…дробење.

Колку сте вие изгубени у време и простор човече. Колку вие поим немате што значи зборот приоритет и како сака народ да ве гледа. Значи народ, не куртони од штаб. НАРОД!! Знаете ли што значи народ? Поим немате, вие од носот подалеку не гледате..

Вие сте бре општа непогода, обични сеачи на слама. За у диско за по коњопои по илјадници ве има, за љокање. За кај Карев ни еден…НИ ЕДЕН!!

За отварање факинг комитети, штабови и за сликање и кезење пред мобилни купишта се собирате, ама за обична почит да се оддаде на овој ден и на некој кој е значаен во нашата историја, никаде ве нема, така?

Побогу човече. Колку сте вие одвратно нашминкани со патриотско лицемерие, чудо едно.

Само вас човек може да ве слуша и да ве гледа по цел ден, и на крај да оставите впечаток ко да не постоите.

Продужете да се занимавате со сами себе, и онака за друго ништо не ве бива. Тоталка изгубени.

Што му згреши овој народ на Бога за да му се паднат ваквии кловнови ја стварно не знам.

*Ова е мислењето на мнозинството за вас опозицијата која е непостоечка и глумачка, јас сум оној кој ви го пренесува нивниот став, а воедно и силно го поддржува.

Слепи црева!

Срам да ви е! – пишува Јандриоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…

Спасовски: Сѐ што ДПМНЕ критикуваа изминатиот период…

Оливер Спасовски, пратеник и координатор на пратеничката…

Петровска: ДПМНЕ во Собранието имаше завет на…

Пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска, во емисијата…

Вработените во „Филхармонија“ се незадоволни од тоа…

Вработените во „Филхармонија“ се незадоволни од тоа…