Објавено на:

Зеленски вели дека е на линијата на фронтот во Доњецк

t

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва во својата дневна видео порака на „Телеграм“ објави дека е во посета на линијата на источниот фронт во регионот на Доњецк, пренесоа француските медиуми.

-Регионот на Доњецк. Ги посетуваме борбените бригади кои ја бранат Украина, кои се дел од тактичката оперативна група Доњецк, рече Зеленски во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски му пријде на Орбан очи во…

Претседателот на Украина Володимир Зеленски и премиерот…

Зеленски ќе се сретне со Бајден

Двајцата лидери ќе разговараат за заеднички воени…

Зеленски почна да ја сузбива корупцијата за…

Украинскиот претседател Владимир Зеленски го одобри новиот…

Илон Маск го прозва Бајден поради американски…

Тоа е „сериозен проблем“ доколку Гонзало Лира…

Зеленски се обидува директно да ја контролира…

Украинскиот претседател се плаши од популарноста на…