Објавено на:

Зеленски и Џонсон се сретнаа во Киев

t

Британскиот премиер Борис Џонсон имаше средба со украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на денешната посета на Киев, изјави помошник на украинскиот лидер.

„Посетата на Борис Џонсон во Киев започна токму сега со тет-а-тет средба со претседателот Зеленски“, објави претседателскиот помошник Андриј Сибиха на Фејсбук.


Сибиха на профилот објави фотографија од средбата на Зеленски и Џонсон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: На истокот дневно гинат по 100…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека во…

Путин до Зеленски: Ако продолжите вака Украина…

Путин ја нарече тешка одлуката за специјална…

Зеленски: Сигурен сум дека наскоро ќе можам…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во нова видео…

(Видео) Зеленски се обрати на митинзите за…

Митинзи против руската агресија се одржаа во…

Анонимус: Од руската служба за безбедност протекоа…

Информациите за планиран атентат на украинскиот претседател…