Објавено на:

Зеленски продолжува со јавните настапи: Ќе има обраќање на самитот на НАТО во Брисел

t

Зеленски виртуелно ќе учествува на самитот на НАТО во Брисел.

Украинскиот претседател Владимир Зеленски во четврток ќе учествува на виртуелниот самит на НАТО на кој ќе се разговара за војната со Русија, но се уште не се прецизирани точните детали.

Портпаролот Сергиј Никифоров рече дека Зеленски ќе има видео обраќање на самитот, но и дека може да учествува во дискусијата.

На самитот на НАТО ќе учествува и американскиот претседател Џозеф Бајден, кој утре ќе отпатува за Брисел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски си замина со речиси празни раце…

Според сите процени Зеленски ја помина посетата…

(Видео) “Македонско девојче” ечи од музичко училиште…

Македонско девојче ечи во Брисел и тоа…

Најантимакедонската партија во Бугарија протестира против НАТО…

Бугарската полиција денеска се судри со приврзаниците…

(Видео) Крмов: Левица е против НАТО, даваме…

Пред да влеземе во НАТО имавме посилна…

Зеленски до Трамп: Кажи го твојот мировен…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски побарат од екс…