Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

t

Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, денеска во Албанија е регистриран земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.


Епицентарот на земјотресот бил во Скадар, а земјотресот бил почувствуван и во Косово и во Македонија, поточно во правец на Пеќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонско друштво „Илинден“-Тирана: УКИМ да не ги…

Од формирањето на нашето Друштво во 2009…

Апсење на македонско-албанската граница, пронајден кокаин

Албанската полиција на граничниот премин „Блато“ на…

Запленети три милиони евра: Албанските гранични премини…

Албанската полиција во периодот од јануари до…

50 евра празничен бонус за пензионерите во…

Албанските пензионери ќе добијат „празничен бонус“ во…