Земјотрес утрово ја потресе Хрватска

t

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала се случи утринава во 6 часот и 28 минути кај Глина, соопшти Хрватската сеизмолошка служба.

Епицентарот на земјотресот бил под Долна Трстеница, 11 километри северозападно од Глина, 23 километри североисточно од Карловац и 33 километри јужно од Загреб.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ова го може само Јапонец: Јапонскиот…

Јапонците не престануваат да го зачудуваат светот…

Хрватска ќе обучува украински војници: Резников му…

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников на…

(Во живо) Конфликт на Балканот е неизбежен…

Изјавите на Русија и Западот се максимални…

Загреб на нозе: Дојави за поставени бомби…

Полициски службеници од Загреб извршија увид во…

Земјотрес го стресе Скопје вечерва

Земјотрес го стресе Скопје вечерва, шест минути…