Земјотрес утрово ја стресе Албанија

t

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Албанија, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот се случил во 6 часот и 11 минути на длабочина од еден километар. Потресот е регистриран на 49 километри југоисточно од Тирана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис: Македонија и Албанија можат само да…

Северна Македонија, како и Албанија, може само…

Мицотакис постави црвени линии за соседите: Македонија…

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за грчкиот…

Во голема полициска акција во Албанија запленет…

 Во голема полициска акција, во содејство со…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…

Криеле ДРОГА ВО ОБЛИК НА ЧОКОЛАДО: Во…

Албанската полиција објави детали околу акцијата во…