Изгоpeа два автомобили во Скопје, за среќа нема поврeдени

t

На 21.02.2022 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Босна и Херцеговина“ настанал пожар во патничко моторно возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Р.Х.(45) од Скопје, при што била опожарена и реклама на маркет. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

На 20.02.2022 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Жеденска“ било опожарено патничко возило „мерцедес“, сопственост на А.А.(67) од с.Кондово, скопско. Повредени лица нема. Увид бил извршен.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Изгаснат пожарот во хотел Буши, има…

Пожарот во хотел "Буши" е изгаснат, информира…

(Видео) Гори хотел “Буши” во Скопје

Изби пожар во ресторанот на хотелот Буши…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

(Видео) Гореше локомотива кај Кукуричани: Лугето го…

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…