Изгоpeа два автомобили во Скопје, за среќа нема поврeдени

t

На 21.02.2022 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Босна и Херцеговина“ настанал пожар во патничко моторно возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Р.Х.(45) од Скопје, при што била опожарена и реклама на маркет. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

На 20.02.2022 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Жеденска“ било опожарено патничко возило „мерцедес“, сопственост на А.А.(67) од с.Кондово, скопско. Повредени лица нема. Увид бил извршен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Триесет и пет годишен маж пронајден…

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е…

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Автомобил удри во електричен тротинет кај Бит…

Сообраќајна несреќа се случи кај Бит пазар.…