Објавено на:

Израел води разговори за ослободување на заложниците во Газа

t

Израел води разговори за ослободување на заложниците кои се држат во Газа, изјави премиерот Бенјамин Нетанјаху пред претставниците на Форумот за заложници и исчезнати семејства.


„Во моментов водиме разговори. Не можам да кажам повеќе за статусот на преговорите – работиме да ги вратиме сите дома. Тоа е нашата цел“, им рече премиерот на семејствата на заложниците.
Воениот кабинет на Израел, кој треба да се состане подоцна оваа вечер, ќе разговара за предлогот на Катар за ослободување на заложниците и прекин на огнот во Газа, објави израелската телевизија Канал 12.


Шефот на Мосад, Дејвид Барнеа треба да присуствува на состанокот на владата за да им открие детали за предлогот на Катар на министрите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ултиматум на Бајден до Нетанјаху: Сменете ја…

Американскиот претседател Џо Бајден во текот на…

Доналд Трамп му порача на Израел што…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека…

Блинкен бара брза и непристрасна истрага за…

Шефот на американската дипломатија, Ентони Блинкен, кој…

Тајмс оф Израел: 6 загинати во наводниот…

Сириските медиуми јавуваат за наводни израелски воздушни…

Од почетокот на војната во Газа, загинаа…

Министерството за здравство, кое е под контрола…