(Видео) Инфомакс на терен во Белград: Каква е атмосферата на митингот на Вучиќ и дали ќе се прогласи вонредна состојба?!

t

Денеска во Србија се одржува голем собир на повик на претседателот на државата, Александар Вучиќ, кој следи откако во Србија се случија неколку трагични настани последователно.

Репотрерот на Инфомакс, Борислав Стоилковиќ е на терен во Белград.

Во разговор со неколку опозициски пратеници тој пренесува дека тие стравуваат дека Вучиќ е многу можно да објави вонредна состојба во Србија заради инцидентите на Косово, а и дека нема да ги изненади дури и да го откаже митингот или да го одолговлечи заради случувањата на Косово.

Симпатизери и локални функционери на СНС пак велат дека инцидентите на Косово се само за да се тргне вниманието од големата поддршка на вучиќ со денешниов митинг.
Но и тие исто така велат дека било многу можно да се прогласи вонредна состојба.

ЛИНК од видеото од Белград.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби во училишта во Белград

Утрово нови анонимни извештаи за поставени бомби…

Дојави за бомби во повеќе белградски училишта

Во неколку белградски училишта денеска повторно пристигнале…

Вечерва “Тешки муабети” со Јанаки Митровски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…

Вечерва “Тешки муабети” со Стевчо Јакимовски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…