Исчезната е 33-годишна скопјанка со здравствени проблеми, полицијата трага по неа

t

Триесет и три годишна скопјанка е исчезната.

За исчезнувањето реагираат од нејзиното семејство, од каде велат дека исчезнтата имала здравствени проблеми.

Во Полициската станица Бит-пазар вчера во 15.30 часот Г.Ш.(41) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината сестра М.И.(33), која имала здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Страшно: Удрил полицаец со Ауди па побегнал

Полицијата го уапсила И.Ј.(40) од Струмица затоа…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…

Што знае дете што е калашников: Косовската…

Косовската полиција приведе двајца малолетни Албанци во…

Полиција и денеска го чува бугарскиот клуб…

Ден по вчерашните протести против отворањето на…