И Катица е дома

t

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, објави „А1он“.

Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластување.


Во „Рекет“ осудени беа и Бојан Јовановски-Боки 13 на казна затвор од девет години и Зоран Милевски-Кичеец на казна затвор од три години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тажна вест: Починa писателот Тоде Илиевски

Утрово, во градската болница во Охрид, како…

(Видео) Христовски: Го остваруваме ветеното, се намалуваат…

Директорот на Јавно Претпријатие „Градски Паркинг“, Бојан…

(Видео) Следете во живо: Прес конференција на…

Следете ја во живо прес конференцијата на…

(Фото) Трaгедија ја потрeсе Србија: Автомобил со…

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу четири…

Османи: Веќе не разговараме за идентитет, туку…

Една изјава на шефот на дипломатијата Бујар…