Објавено на:

И после има многу сообраќајки: МВР фати возач кој возел 200 километри на час!

t

Во текот на вчерашниот ден (27.05.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 138 возачи. Од нив 13 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движеле со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 59 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 79 надвор од населено место, информираат од МВР.

Од министерството апелираат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.


-Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заедничким да придонесеме за побезбедни патишта, порачуваат оттаму.

МВР објави и фотографија на која се гледа дека радарот на еден возач му измерил брзина од 200 километри на час.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Починат маж пронајден во Кисела Вода

Починат маж вчера попладне бил пронајден во…

Засилени контроли на МВР: 217 санкции во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…