Објавено на:

И САД “омекнува”? Санкциите за Русија не се трајни

t

Санкциите воведени од САД против Русија поради настаните во Украина не се предвидуваат како трајни, изјави за новинарите висок функционер на Стејт департментот.

„Кога ќе го видиме крајот на руската агресија врз Украина и повторното воспоставување на нејзиниот територијален интегритет, се надеваме дека ќе можеме да видиме крај на примената на тие мерки“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

Да им се спротивставиме на ѓаволите: Муслиманските…

Муфтиите од Кавказ ги повикаа муслиманите да…

(Видео) ИСКАНДЕРИ ПРИСТИГНАА ВО ХЕРСОНСКИОТ РЕГИОН: Русија…

Руската армија продолжува да и испорачува на…

И САД ја пуштија низ вода: Сега…

Процедурата за прием на Украина во НАТО…

Путин: Наместо мајка и татко, родител 1…

Западот сака и кај нас како кај…