Кавадарчанец ја принудувал малолетната девојка на проституција

t

Кавадарчанец бил приведен вчера бидејќи малолетната девојка ја присилувал на проституција.

-Вчера полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода М.К.(19) од Кавадарци. Тој се сомничи дека ја присилил неговата малолетна девојка да им дава сексуални услуги на други лица. Лицето било приведено во полициска станица во Кавадарци и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Вчера исто така, полициски службеници од ОВР Неготино ги привеле Т.А.(42) и Б.М.(24) од кривопаланечко село затоа што на бензинска пумпа во Неготино го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…

Кавадарчанец ја принудувал малолетната девојка на проституција

Кавадарчанец бил приведен вчера бидејќи малолетната девојка…

Нападнати момче и девојка на плоштадот “Скендербег”

На 31.08.2022 во 19.30 часот во Полициската…

Старлета и водителка земале по 200 евра…

По неколкумесечна истрага поради сомневање дека се…