Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ, алиби за изборниот пораз

t

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада би било барање алиби за изборен пораз, изјави денеска портпаролот на СДСМ Дарко Каевски.  

-Деструктивните политики на ДПМНЕ, блокадите, обидите да се закочи земјата, да се блокира Собранието, ги гледаме со години нананзад. ДПМНЕ друго и не знае, бидејќи нема понуда за граѓаните. Не се нешто ново обиди за создавање криза, зборував и во пресот за нив. Како што досега не усепа така нема ниту овој пат. Нема да најде алиби, Мицкоски го чека двоен пораз на изборите, тој го знае тоа многу добро, изјави Каевски денеска на прес-конференција. 

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски вчера рече дека партијата ќе разговара дали и со кого ќе биде претставена во преодната влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ,…

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада…

МНОГУ Е БЕЛО ВО „БЕЛАТА ПАЛАТА“!Соработникот на…

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од…

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…