Канал 5: Сопругата на Таравари се вработила во МОН

t

Сопругата на претседателскиот кандидат на албанската опозиција и лидер на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари на 7 февруари е вработена во Министерството за образование, објавува Канал 5. 

Според одлуката, Нора Таравари е вработена на местото помошник раководител на сектор за еквиваленција и нострификација во Министерството за образование.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СОНК не ја прифаќа одлуката на МОН…

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура…

Исплатени се студентските стипендии заклучно со месец…

Министерството за образование и наука изврши исплата…

Канал 5: Сопругата на Таравари се вработила…

Сопругата на претседателскиот кандидат на албанската опозиција…

МОН: Поедноставено аплицирањето за финансиска поддршка на…

Министерството за образование и наука потсетува дека…

Таравари за ТВ21: За Алијанса е многу…

Во просториите на општина Гостивар попладнево се…