Каракамишева: Доста веќе со отварање на Уставот, македонска нација со признат етнички идентитет на заедниците по дома, како тие нас – така ние ним

t

Професорката на Правниот факултет “Јустинијан Први”, Тања Каракамишева, во Фејсбук статус ги коментира најавите за нови уставни измени.

Еве што вели Професорката:


“Доста веќе со отворање на Уставот!
Осип добивам!
Секое отворање нов хорор за Македонците!
Следно зборување за Уставот кога ќе се согласиме да се унифицира по теркот на уставите на соседите!
Да предвидиме македонска нација во која сите сме македонски државјани со признат етнички идентитет на заедниците по дома ора/чочеци да си играат!
Фер!
#КакоТиеНамТакаНиеНим”
https://www.facebook.com/Karakamisheva/posts/502300117920120

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Не се согласувам со отварањето на…

Не се согласувам со отворањето на клубот…

Кацарска: Пратениците не го почитуваат Уставот!

Состојбата во Уставниот суд е алармантна. Верувам…

Ковачевски објасни: Ќе правиме уставни измени затоа…

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека се што…

Ковачевски најавува вметнување на Бугарите во Уставот…

Премиерот Димитар Ковачевски најавува вметнување на бугарската…

(Видео) За власта не важат Устав и…

Власта сака да разреши пратеник од комисијата…