Објавено на:

КИРИЛ ПЕТКОВ ПОВРЕДЕН ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ!

t

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија имал страшна сообраќајка несреќа, во која имало најмалкуи тројца загинати.

Според БТВ, загинал шоферот на Петков, како и две лица од другиот автомобил. До несрќата дошло кога другиот автомобил во кој биле маж и жена излегол на патот, и покрај тоа што немал предност.

Петков се здобил со повреди, но не е пренесено во каква состојба е.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарските студенти заработуваат и по 1.500 лева…

Во просек, студентите заработуваат 1.500 лева месечно…

Реприза: По два обиди повторно не е…

50-то Национално собрание на Бугарија не избра…

Борисов: Моментално не е можно формирање на…

До денес не е можно формирање влада…

Скандал во Црна Гора: Спајиќ задоцни на…

Откажана е средбата меѓу премиерот на Црна…

Силен земјотрес во Бугарија!

Во 20:24 часот во близина на Пловдив…