Ковачевски за Филипче: Тој одигра голема улога во kpизата и ќе му биде на располагање на новиот министер за здравство

t

Венко Филипче одигра голема улога во кризата и концентрирано и смирено го водеше Министерството за здравство. Морам да оддадам почит и до сите медицински лица низ установите во земјава, кои овие две години водат макотрпна борба со пандемијата, рече новиот мандатар Димитар Ковачевски во гостувањето на емисијата „Топ тема“.

Според него, тие разговарале со Филипче и тој и понатаму ќе биде на располагање на Министерството, бидејќи е свесен човек.

Филипче ќе му биде на располагање на новиот министер Беким Сали. Секој совет е добредојден. Исто така и Сали е стручен човек и може да се носи со оваа проблематика и ќе прими совети од другите, оценува Ковачевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Техничката влада е дефинирана со закон,…

 Техничката влада е дефинирана согласно закон и…

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски…

Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на…

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за…

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски…

МЗ: Над 50 илјади граѓани примиле вакцина…

Министерството за здравство информира дека над 50…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…