Ковачки: Како што Грците го фалеа Заев, така Бугарите го фалат Ковачевски

t

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Твитер напиша:
“Како што Грците го фалеа Заев, така Бугарите го фалат Ковачевски” правејќи аналогија во врска со преговорите со Бугарија.

Ова е неговиот твит:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кочо Анѓушев ја заокружи милијардата која Мицкоски…

Зборовите "јадете колачиња" во "Ако немате леб,…

Каевски: Неучество во техничка Влада на ВМРО-ДПМНЕ,…

Евентуално неучество на ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада…

МНОГУ Е БЕЛО ВО „БЕЛАТА ПАЛАТА“! Соработникот…

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…