Костовски: Полицијата на Обиџуко три дена ги мазни 30-тина копуци на ДУИ, недоквакани 30 години нѐ д*пат ама сите ќе завршат на буниште

t

Советникот на Левица во Советот на Општина Аеродром, Горан Костовски – Чиз, даде свој коментар за ситуацијата со групата вработени во ЈП Комунална хигиена Скопје која ја блокираше работата на претпријатието.

-Полицијата на Обиџуко три дена ги мазни 30тина копуци на ДУИ кои го блокирале Комуналец зашо сакаат да зимаат плата и да не работат.

Ама кога Обиџуко виде дека дпмнејските градоначалници ќе збираат политички поени као демек они ќе го чистат ѓубрето истата полиција инстант го растури протестот и блокадата на Комуналец.

Провидно и од двете страни. Копуци недоквакани 30 години нѐ дупат ама им иде крајот кога сите ќе завршат на буниште. – вели Костовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…