Кочанчанка измамила тетовец дека ќе му обезбеди бугарски документи

t

На 22.01.2023 во 12.00 часот во СВР Тетово, 25-годишен жител на тетовско село пријавил дека во 2022 година женско лице од Кочани, со кое претходно стапил во контакт, му ветило дека ќе му обезбеди бугарски документи, а за возврат тој и платил одреден паричен надомест.

Меѓутоа, досега ниту ги добил документите, ниту му биле вратени парите.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шалтерите за издавање готови документи во МРТВ…

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните…

УЖАС: Тетовец ја претепал сопругата од која…

Ноќеска десетина минути по полноќ, полициски службеници…

Петмина Бугари обвинети во Британија за шпионажа…

Петмина Бугари се обвинети во Велика Британија…

Тетовец лишен од слобода: Полицијата најде огромна…

Полициски службеници на СВР Тетово во содејство…