Објавено на:

Кумановец ја претепал малолетната вонбрачна партнеркa

t

Кривично ќе се гони млад кумановец кој физички ја нападнал својата партнерка која била малолетна, но и таткото на малолетничката бидејќи дозволил таа да живее во вонбрачна заедница. 

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Р.(25) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и „вонбрачен живот со дете“, додека против Е.А.(45) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за кривично дело „вонбрачен живот со дете“. На 25.06.2024 првопријавениот во семејниот дом, по претходна расправија, физички ја нападнал неговата малолетна вонбрачна сопруга, а второпријавениот, кој е татко на малолетничката, дозволил неговата малолетна ќерка да живее во вонбрачна заедница со првопријавениот, информираа од полицијата. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пожарникари спасуваа кумановец кој паднал во…

Денеска, од пред зори имаше неколкучасовно, успешно,…

Притвор за тројца мажи кои претепале две…

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против…

Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна…

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…

Националната мрежа против насилство до JO: Најстрога…

Националната мрежа против насилство врз жени и…