Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите денес?

t

Според курсната листа на НБРМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 56.7245 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.6951 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ангеловска-Бежоска: И покрај шоковите, стабилноста на денарот…

На покана на Централната банка на Исланд…

Се намалува кредитирањето во долари во светот,…

Статистичкиот извештај на Банката за меѓународни порамнувања…

(Видео) Мециновиќ: Ние сме за протекционистичка економија,…

Левица е за протекционистичка економија, вели во…

Од полноќ поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и…

Јавниот долг на крајот на првиот квартал…

Министерството за финансии денеска ги објави податоците…