Ласица на крајот од натпреварот плукаше по македонските навивачи | ВИДЕО

t

По вчерашниот натпревар меѓу македонската и селекцијата на Црна Гора беше спречен инцидент откако црногорскиот репрезнтативец Марко Ласица ги плука македонските навивачи со кои претходно влезе во вербална расправија.

Интервенираа дел од репрезентатицвите на Црна Гора и обезбедувањето па поголем инцидент не се случи.

Македонската репрезентација вечерва, во дуелот од вторто коло загуби од Црна Гора и ги загуби шансите за прдолжи во последната фаза од Европското првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Традиционален натпревар во лежење во Црна Гора

Натпреварот во излежување, кој ја прави Црна…

(Видео) Хаос на фудбалски натпревар: Масовна тепачка,…

Порто остана непоразен во последните 50 меча…

Ласица на крајот од натпреварот плукаше по…

По вчерашниот натпревар меѓу македонската и селекцијата…

Словенскиот селектор: Македонците ќе бидат многу опасни

Словенија ќе биде првиот противник на Македонија…

Секоја чест: Илина и Ева Соколовски се…

Илина победи, а Ева го освои третото…