Објавено на:

Маж пукал со калашников во луѓе во Приштина

t

Косовската полиција уапси маж во Приштина под сомнение дека пукал со калашников во автомобил во кој се наоѓале три лица, јавува „Национале“.

Според полицијата, по пукањето, осомничениот го сокрил оружјето во корпа за отпадоци, кое полицијата го пронашла и го одзела.

„Уапсен е осомничен маж поради сомнение дека фрлил огнено оружје АК-47 во корпа за отпадоци, со кое наводно пукал во автомобил во кој биле три лица. Полициските единици го заплениле оружјето и 27 куршуми, додека оштетениот автомобил бил однесен за преглед. Во полициската станица се идентификувани тројца мажи за кои постои сомневање дека биле во автомобилот во моментот на пукањето“, се вели во полициското соопштение.

Како што се додава, по сослушувањето осомничениот е приведен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

20-годишниот Томас Метју Крук е атентаторот на…

Федералната полиција, по деталните проверки, го објави…

Камала Харис, Обама, Буш, Моди, Трудо: Светските…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…

Неколку часа по атентатот, Трамп ја продолжи…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…

Бајден веднаш разговараше со Трамп по обидот…

Американскиот претседател Џо Бајден во саботата вечерта…