Македонец фатен со 17 000 евра на албанско-косовската граница, познат неговиот идентитет

t

На граничниот премин Морина, на албанско-косовската граница e приведен 42-годишен жител на Македонија при обид да ја мине границата со 16.950 евра.

Лицето А.С. патувало со возило мерцедес бенц и на втората контрола при влез на албанска територија му бил откриен непријавениот износ на пари. Тој претходно на прашањето дали има нешто да пријави одговорил не – пренесуваат албанските медиуми.

Парите биле скриени во возилото. Тие се запленети, а против А.С. е поднесена кривична пријава за „непријавување пари и вредни предмети на граница”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Загина 25-годишен Македонец: Детали за трагичната несреќа…

Македонскиот државјанин Н.В. (25), загинал во тешка…

Македонец и Босанец ограбиле жена од старечки…

Загрепската полиција ја завршила истрагата за 29-годишен…

Мистерија: Вториот загинат на Пирин е Македонец…

Бугарските надлежни служби соопштија дека е утврдено…

(Видео) ЕЖЕЊЕ! Пробајте да не заплачете! Местрална…

Владата може да потпишува што сака, Македонците…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…