Македонија води со 2:0 – Барди „снајперски“ центрираше за деби гол на Манев

t

Македонија води со два спрема нула на полувремето од натпреварот против Малта.

Македонската фудбалска селекција на најдобар можен начин го отвори натпреварот против Малта, откако со голот на Елиф Елмас поведовме со еден спрема нула.

По одличната партија против европскиот шампион Италија, македонскиот дефанзивец Јован Манев вечерва на Малта го запиша и првиот погодок во националниот дрес.

Како и при првиот, одново асистент беше капитенот Енис Барди, кој „снајперски“ центрираше од корнер, а  Манев со глава биеше прецизно на втора статива за водство на Македонија од 0-2.

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…