Македонија добива нов претседател на Комисијата за заразни болести

t

Според некои неофицијални информации кои што пристигнаа до редакцијата на Сител, Комисијата за заштите од заразни болести ќе има нов претседател на местото на досегашниот претседател Жарко Караџовски.

На местото претседател на комисијата доаѓа докторот Александар Петличковски, докторот Злате Мехмедовиќ ќе биде нов портпарол на оваа комисија, а според оние информации со кои што располага Сител во неа ќе биде и докторот Нико Беќаровски.

За подоцна е најавена прес конференција на министерот за здравство Беким Сали, кој ќе треба да ги образложи причините за смената на претседателот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…