Македонските фудбалери “се прошетаа во Малта”: Од трибините грмеше “Никогаш северна, само Македонија”

t

Фудбалската репрезентација на Македонија со победа го заврши септемврискиот репрезентативен прозорец на УЕФА, откако во рамки од шестото коло од групата Ц од квалификациите за ЕП славеше над Малта со сигурни 0-2.

Натпреварот се играше пред околу 3.000 македонски навивачи во Малта, кои силно ги бодреа фудбалерите, а од трибините можеше да се слушне “Никогаш северна, само Македонија”.

Стрелци на головите за Македонија беа Елиф Елмас и Јован Манев.

Со оваа победа Македонија се враќа во трката за учество на следното европско првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…