Македонското знаме го нema никаде: Зад Ковачевски поставени само знамињата на СДСМ, НАТО и на ЕУ

t

Мандатарот за состав на нова влада на Република Македонија, Димитар Ковачевски со видео порака објавена на Фејсбук, на македонските граѓани им ги честиташе празниците.

Ковачевски испрати пораки за просперитет и добро здравје, но пропушти зад него да го постави државното знаме на Македонија.

Тоа предизвика револт кај луѓето кои ја имаат заследено неговата фан страница.

,,Среќна Нова Година и вам, но ме разочаравте на кои граѓани се обраќате на која држава кога во вашата позадина не го гледам Македонското државно знаме ,НАТО Партиско и Европско, член сум на СДСМ но вакво нешто ме љути…”, пишува еден од неговите фанови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Поголем патриот од многу луѓе?! Куче…

Покрај сите инциденти денеска позитива на денот…

Шеснаесеткракото сонце е ОФИЦИЈАЛНО ЗНАМЕ на Општина…

Советот на општината Лозово денеска со седум…

(Видео) Ветеран од 2001 до Таче за…

Воениот ветеран од конфликтот во 2001 година…

(Видео) „Добро утро, добар ден, денот да…

Инзвонредниот талент кој ја негува македонската традиционална…

Шеќеринска ќе добие американско знаме од амбасадорката…

Амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз, денеска…