Објавено на:

Малолетник од Врапчиште ќе одговара за обид за убиство

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против малолетник од с.Сенокос, општина Врапчиште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид, соопштија денеска од МВР.

Станува збор за тежок инцидент од 18 мај годинава кога во с.Сенокос, пријавениот со остар предмет му нанел повреда на друг малолетник од истото село.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српски државјанин убиен во Софија!

Српски државјанин е приведен синоќа во Софија…

Притвор за 25-годишникот од Струмица кој ја…

Дваесет и петгодишниот струмичанец П.И., кого ОЈО…

Хорор во БиХ: Го убила сопругот, го…

Пoлицијата во Добој ја уапси Х.М. од…

Камионџија од Босна и Херцеговина убиен во…

45-годишниот Џемал Чардаковиќ е убиен вчера во…

ХОРОР во Иран: Ученичка убиена затоа што…

Уште една ученичка, наводно, била убиена од…