Објавено на:

Малолетник се обидел да убие друг малолетник во Гостивар

t

МВР попладнево соопшти дека надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднела кривична пријава против малолетник од с. Чегране, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

„На 27 ноември 2021 на регионалниот пат Гостивар – с. Чегране, пријавениот со остар предмет повредил друг малолетник од с. Чегране“, стои во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

Албанец ја избодел до смрт сопругата бидејќи…

Албанец e осуден на доживотен затвор во…

Србин ја убил сопругата, пукал во зетот…

Маж, за кој швајцарските медиуми јавуваат дека…