Малолетничка тепачка и во Гази Баба: Употребени тврди предмети

t

Синоќа по полноќ во полициската станица Гази Баба, М.И.(48) од селото Инџиково, Скопско, пријавил дека на игралиште на ул.„Финска“ во Скопје, неговиот син и двајца негови внуци, сите малолетни, биле физички нападнати од неколку други малолетници, кои употребиле и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Се степале двајца соседи во Аеродром

Двајца повозрасни соседи, во вторникот физички се…

(Видео) Тензии во украинскиот парламент за малку…

Тензии во украинскиот парламент (Врховна Рада), за…

104-годишна бабичка скокнала со падобран

Една 104-годишна жена од Чикаго се надева…

Морничава тепачка во Торонто: Маж го тепа…

Човек (45) од Торонто е уапсен откако…