Објавено на:

Мариупол оживува: Многу жители се вратија дома, обновени снабдувањето со вода и струја

t

Мариупол оживува: Многу граѓани се вратија дома, сообраќајот на улиците е погуст отколку во Доњецк

Во градот се обновува струјата и водата, се градат нови куќи, се средуваат улици и дворови и се отвораат бизниси

Сега е побезбедно во Мариупол отколку во Доњецк, кој е редовна цел на украинското гранатирање, пренесуваат руските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мариупол ќе биде целосно обновен за три…

Во тек е 474-от ден од специјалната…

Му текнало да се прошета: Од Кремљ…

Рускиот претседател Владимир Путин во последен момент…

Семејство од Мариупол го пречека Путин со…

Рускиот претседател Владимир Путин во текот на…

(Видео) Какво апсење? Путин го посети и…

Путин го посети и Мариупол, пренесуваат руските…

Прорускиот градоначалник на Мариупол преживеал обид за…

Лидерот на проруската и сепаратистичка администрација во…