Маск објави: Не сите ќе можат да го користат Твитер бесплатно, некои ќе мораат и да си платат

t

Некои можеби ќе треба да платат за да користат Твитер – Маск

Извршниот директор на Tesla и SpaceX рече дека може да им наплати на компаниите и владините субјекти на платформата за социјалните медиуми.


„Твитер секогаш ќе биде бесплатен за обичните корисници, но можеби мала цена за комерцијалните/владините корисници“, напиша Маск на Твитер во средата.

Ројтерс минатата недела објави дека Маск им рекол на банките кои се согласиле да помогнат во финансирањето на неговата аквизиција од 44 милијарди долари, дека ќе најде начини да ги заработи твитовите. Маск тогаш одби да коментира за ова прашање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер гори, сите удрија по Пендаровски: Мора…

Твитерџиите се пуштија на најјако откако пртседателот…

“Не е бензино скап, вие сте глупи,…

Денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни…

Бомба од Маск: Ќе ја укинам забраната…

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, денеска…

(Фото) Соросоидите влегоа во војна со Илон…

Некои од најпознатите либерални фигури се здружија…

Маск објави: Не сите ќе можат да…

Некои можеби ќе треба да платат за…