Маск се мајтапи со Фејсбук: Ако го читате ова, тоа е затоа што нашите сервери работат!

t

Ако го читате овој пост тоа е затоа што нашите сервери работат, напиша на Твитер Илон Маск откако апликациите на МЕТА (Фејсбук, Инстаграм, Месинџер) накратко паднаа во цел свет.

Маск сподели низа твитови во кои се мајтапи со апликациите на Мета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ започна истрага против МЕТА: „Фејсбук и…

Европската унија започна истрага против Мета, сопственикот…

Повторно падна Фејсбук…

Апликациите на МЕТА повторно се соочуваат со…

Дали ВМРО ДПМНЕ стои зад повеќе од…

Дали ВМРО ДПМНЕ стои зад повеќе од…

Првични информации: Зошто падна Фејсбук?

Оштетени подморски кабли во Црвеното море се…

Се врати Фејсбук: Останатите платформи сè уште…

Фејсбук успеа да ги врати своите услуги…