МВР: Лажна е веста дека исчезнатото девојче е пронајдено во Косово

t

Лажна е веста дека исчезнатото 14-годишно девојче од Скопје е пронајдено во Косово, велат од МВР за Инфомакс, откако на социјалните мрежи, а и во повеќе медиуми беше објавена шпекулација дека Вања се наоѓа во џамија во Косово.

Коментар на Фејсбук дека девојчето е пронајдено живо и здраво во Косово и дека моментално се наоѓа во џамија во Приштина поттикна лавина од реакции, меѓутоа МВР вели дека тоа не е вистина.

Од МВР додаваат дека продолжува интензивна потрага по исчезнатото девојче и апелираат да не се шират лажни вести.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…