МВР повторно со голем број казни: Повеќе од 100 прекршоци само на автопатот Куманово-Скопје-Велес

t

Во текот на денешниот ден (12.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Куманово – Скопје – Велес, при што санкционирани се 106 прекршоци.

Од нив, 24 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

-Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паланчанец лажно се претставувал како вработен во…

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР…

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…

Акција на МВР: Приведен струмичанец

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за…

Полни раце работа за МВР: 171 казна…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Земал 10 милиони, не платил данок: Кривична…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…