МВР: По сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица

t

Министерството за внатрешни работи известува дека по насока на јавен обвинител кој ја води истрагата за сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица, земени се крв и урина за утврдување на тоа дали има присуство на алкохол и опојни дроги, што е стандардна процедура во вакви случаи.

Инаку вчера после 19 часот на пешачки премин загина 24-годишна девојка, а зад воланот било 22-годишно момче.

Како што соопшти МВР во сообраќајна несреќа починала женско лице откако во неа удрило возило управувано од Ј.Ѓ. (22), кратко ни одговорија од МВР додека се уште се врши увид на лице место.

Во моментот кога девојката преминувала улица на пешачки премин, автомобил „Цитроен“ ја прегазил и ја фрлил неколку метри со што таа се здобила со смртни повреди.

Неофицијално, автомобилот кој ја удрил девојката претекнувал друг автомобил кој застанал на пешачкиот премин. Од МВР соопштија дека автомобилот удрил во две лица од Радовиш.

  • Л.Д. (1997) од Радовиш кој е повреден и пренесен во ГОБ 8-ми Септември и В.Н.1997 од Радовиш, која починала на лице место, рекоа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична пријава за „несовесно работење во службата”…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

(Видео+документи) Што бара на иста маса Панче…

ВМРО-ДПМНЕ и техничкиот министер за внатрешни работи…

Бојмацалиев: Реконструирани се сите полициски објекти на…

Реконструирани сите полициски објекти на територија на…

МВР: Нема повредени во пукањето во Тетово

Ниту едно лице не е повредено во…

Салиу: Сакајќи да му помогнат на министерот…

Да, можам да потврдам дека ова е…