МВР со детали за вчерашната трагедија во која загинаа две лица откако со автомобил излетаа од пат и паднаа во реката Радика

t

Во Полициската станица Гостивар вчера во 13.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, на место викано „Скудрински мост“, патничко возило „југо“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(63) од с.Житинени, излетало од коловозот и паднало во р.Радика.

На местото на несреќата починале возачот и сопатничката М.Р.(60).


Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар и Јавен обвинител, по чија наредба телата на починатите биле предадени на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дипломатски скандал: Кривокапиќ го врати црногорскиот МНР…

Според црногорските медиуми, црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ…

МНР: Навремено ќе известиме за препораките и…

Македонија со внимание ја следи актуелната состојба…

Почина Ратка Бакалиноска која бугарските фашисти ја…

Почина Ратка Бакалиноска, партизанка од Битола која…

Слаба Влада им одговара и на официјалните…

„Остваривме контакт со Бујар Османи и се…

Прилепчанец загинал во пожар во викенд куќа

Осумдесет и деветгодишен прилепчанец со иницијали Т.М.…