Објавено на:

Медведев се пласираше во финалето на Мастерсот во Индијан Велс

t

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во финалето на Мастерсот во Индијан Велс, откако вечерва го совлада Франсис Тиафо со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 7-6.

Русинот направи брејк на стартот на вториот сет и го чуваше водството до 10. гем, кога Тиафо израмни на 5-5, по што имаше уште по еден брејк на двете страни за победникот да се решава во тај-брејк каде што подобар беше Медведев со 7-4.

Медведев во финалтое ќе игра против победникот од дуелот меѓу Карлос Алкараз и Јаник Синер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Надал нема да биде ни во првите…

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел…

Калин Ивановски не успеа да се пласира…

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде…

Доаѓаат јавачите на апокалипсата! – Медведев се…

Дмитриј Медведев, заменик-началник за национална безбедност, денеска…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…